Понедельник, 17.02.2020, 12:26

Главная » 2019 » Октябрь » 24 » Виховна година на тему: «ЯК ЗАПОБІГТИ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ»
Виховна година на тему: «ЯК ЗАПОБІГТИ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ»

Гриби – дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті.

Останніми роками реєструється значна кількість нещасних випадків, пов’язаних із вживанням грибів. За жовтень місяць в Запорізькій області отруїлися троє людей. Аналіз випадків показує, що головною причиною отруєнь з летальними наслідками є вживання пластинчатих отруйних грибів (у першу чергу - блідої поганки), які помилково приймають за печериці або сироїжки.
Так з метою розширити знання учнів про отруйні гри­би, їх вплив на організм людини;  навчити розрізняти отруйні та їс­тівні гриби за характерними ознаками; виховувати бережливе ставлення до природи в КЗ «Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» ЗОР для учнів 5-А та 6-А класів класними керівниками Аліфановою О.Г. та Пригодою Г.М. було проведено виховну годину на тему:

«ЯК ЗАПОБІГТИ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ»

Ганна Миколаївна розповіла дітям, що гриби - це особливе царство живої природи, яке не відноситься ні до світу рослин, ні до світу тварин,загадувала дітям загадки, грала в гру «Кращий грибник» та «Вільний мікрофон». Разом з Ольгою Геннадіївною діти проаналізували проблемне питання:

Чому є вислів «Обережно — гриби!»?, повторили правила, яких слід дотримуватись,щоб запобігти отруєнню та на закріплення знать,грали в гру «Так чи ні?».

Яценко Ольга Олександрівна підготувала для дітей цікавий матеріал, картки та муляжі грибів, які викликали цікавість та захоплення.

Діти малювали малюнки та підготували газету з цікавими фактами про гриби.

Наприкінці заходу вчителі нагадали:

Пам'ятайте! Вживання грибів може призвести до лиха, тому слід бути дуже обережними. Отруєння грибами важко лікувати.

Народна мудрість вчить: «Будь-який гриб до рук беруть, та не будь-який у кошик кладуть»

Отже застерігаємо:

1. Збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте.
2. Ніколи не вживайте в їжу незнайомі гриби.
3. Відбраковуйте на місці зіпсовані, поточені хробаками, зів’ялі, висохлі, перерослі гриби.
4. Не вживайте гриби, які зібрані в екологічно небезпечних місцях (уздовж автошляхів, залізничних колій, лісопосадок у промислових зонах тощо ).
5. Не купуйте на базарах, поза ринків у випадкових осіб гриби та суміші грибів із різних їх видів .
6. Не проводьте консервування грибів під герметичні кришки в домашніх умовах .
7. Будь-яку заготівлю грибів на зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером.

Дотримання правил збирання, приготування грибів - справа відповідальна. Наявність навіть одного отруйного гриба серед їстівних може спричинити отруєння.

Просмотров: 99 | Добавил: Admin | Рейтинг: 5.0/1
«  Октябрь 2019  »