Понедельник, 17.02.2020, 12:37

Главная » 2019 » Октябрь » 1 » Тренінгове заняття на тему «Згуртування колективу»
Тренінгове заняття на тему «Згуртування колективу»

Психологічний клімат - це міжособистісні відносини, типові колективу, які визначають його основний настрій.

В одному кліматі рослина може розквітнути, в іншому - зачахнути. Те ж саме можна сказати і про психологічний клімат: в одних умовах люди відчувають себе некомфортно, прагнуть покинути колектив, проводять в ньому менше часу, їх особистісний ріст сповільнюється, в інших - колектив функціонує оптимально і його члени отримують можливість максимально повно реалізувати свій потенціал.

Клімат називають сприятливим, якщо в колективі панує атмосфера доброзичливості, турботи про кожного, довіри і вимогливості. Якщо в колективі кожен захищений, відчуває причетність до всього, що відбувається і активно вступає в спілкування.

Тож для того щоб в 5 класі панувала атмосфера доброзичливості та довіри, класний керівник Аліфанова О.Г. та психолог школи Батюта Т.В. провели з дітьми Тренінгове заняття на тему «Згуртування колективу».

Тетяна Володимирівна провела рухливе привітання,розповіла дітям про важливість взаємодії в колективі та запропонувала цікаву гру "М’яч",яка розвиває взаєморозуміння у групі, дає змогу зрозуміти і обговорити закономірності виникнення взаємодопомоги.

Класний керівник класу провела вправу «Дім». Зміст вправи полягав в тому що,учасники замислюються над тим, яку функцію вони виконують в цьому колективі, усвідомлюють, що всі вони потрібні у своєму «будинку», що сприяє згуртуванню.

Діти прослухали цікаву притчу та зробили висновки. Наприкінці тренінгу дітям було запропоновано зробити власну листівку побажань один одному.

Тренінг спрямований на згуртування дитячого колективу, емоційної стійкості, впевненості в собі, доброзичливого ставлення один до одного. Виконуючи вправи тренінгу, діти вчились  розуміти один одного. Тренінг мотивував дітей до самовдосконалення, рефлексії, оволодіння механізмами комунікативної компетентності.

Завдання тренінгу:

- формування сприятливого психологічного клімату

- знаходження подібностей в учасників групи для поліпшення взаємодії між ними

- розвиток вміння працювати в команді

- згуртування класу

- усвідомлення кожним учасником своєї ролі, функції у групі

-підвищити настрій на успіх, щастя, добро і успіх.

«Притча»

До однієї оази прийшов молодий юнак, попив води і запитав у старого, який відпочивав біля джерела:

- Які люди тут живуть?

Старий в свою чергу запитав у юнака:

- А які люди живуть там, звідки ти прийшов?

- Купка егоїстів з поганими помислами – відповів молодий чоловік.

- Таких же знайдеш і тут – сказав старий.

В той же день інший юнак підійшов до джерела втамувати спрагу, він привітався і запитав:

-Які люди живуть в цьому місці?

Старий у відповідь задав те ж питання:

- А які живуть там, звідки ти прийшов?

- Прекрасні! Гостинні і дружелюбні. Мені боляче було розлучатися з ними.

- Таких же знайдеш і тут – сказав старий.

Один чоловік, який чув обидві розмови, спитав:

- Як ти міг дати два таких різних відповіді на одне і те ж питання?

На що старий відповів:

- Кожен із нас може бачити тільки те, що несе в своєму серці.

У наших руках можливість створити таку атмосферу, в якій всі будуть почувати себе "як удома", атмосферу психологічного комфорту, атмосферу любові і прийняття.

Просмотров: 77 | Добавил: Admin | Рейтинг: 5.0/1
«  Октябрь 2019  »