Понедельник, 17.02.2020, 13:33

Admin
Главная » 2019 » Март » 28 » Професійний вибір – важливий крок в житті кожної людини
Професійний вибір – важливий крок в житті кожної людини

Професійний вибір – важливий крок в житті кожної людини.

Професійна орієнтація являє собою систему заходів, спрямованих на забезпечення свідомого професійного самовизначення та становлення особистості з урахуванням своїх можливостей та індивідуальних особливостей та потреб на ринку праці.

Профорієнтаційна робота серед учнів передбачає формування у них професійної перспективи розгорнутих у часі життєвих планів, спрямованих на вибір професії і ствердження себе як суб'єкта професійної діяльності. Професійна орієнтація повинна мати системний характер і включати професійну інформацію, професійну консультацію, професійну діагностику та професійну адаптацію.

В рамках місячника профорієнтації  в КЗ «Кам`янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» ЗОР  класні керівники та вихователі провели  класну годину «Моя майбутня професія» (1-11 кл),  усний журнал «Світ професій»  (1-11 кл.), конкурс презентацій «Моя кар’єра – будь успішним» (11кл.), рекламних плакатів «Обирай робітничу професію» (9кл.),   малюнків на тему «Моя майбутня професія» серед учнів 1-6 класів.

Соціальний педагог Кліпіліна С. І. провела цикл занять для учнів 11 кл. «Підготовка старшокласників до самостійного життя», заняття з елементами тренінгу «Темперамент і майбутня професія» (8-9кл.), міні-курс «Пізнай себе» (6-7 кл.), підготовлено  стіннівку «Професія. Кар’єра. Успіх».

Психологи школи Пригода Г.М. та Батюта Т.В. провели  заняття «Полюби свою роботу і вона полюбить тебе» (1-4кл.), «Такі різноманітні професії» (1-4кл.), анкетування учнів 1-4 кл. «Моє майбутнє. Моя професія», тренінгові заняття «Скільки у світі  професій» (5-6 кл.), «Людина для професії чи професія для людини» (8кл.),  «Мій вибір професії» (9кл.), класну годину «Калейдоскоп професій»  (5-6 кл.), годину спілкування «Моє уявлення майбутньої професії» (9-11кл.). Психологами та соціальним педагогом надавались  індивідуальні  та  групові  консультації  учням  і  їх батькам  за  результатами  профдіагностики, з  питань професіонального визначення, місць  та  умов  навчання.

Бібліотекар школи Гуліна П. Б. підготувала виставку літературних творів про професії та різні види трудової діяльності.

Організовано і проведено  зустрічі  з  Козоровською Ю.Г. спеціалістом  Кам’янсько-Дніпровської районної філії Запорізького обласного  центру зайнятості з метою інформування випускників із станом ринку праці, затребуваних професій, основ професійного вибору (9-11кл.), яка провела також профорієнтаційний  квест «Шлях в країну професій» для учнів 5-6 класів, профорієнтаційну  гру   «LEGO – кар’єра» для учнів 11 класу.

Учениця 10 класу Рибальченко Аліна стала учасницею всеукраїнського конкурсу есе  «Моя майбутня професія: планування і розвиток».

Вихованці 2-6 класів прийняли  участь  у  конкурсі малюнків «Моя майбутня професія», організованому Кам`янсько-Дніпровською  районною філією Запорізького обласного центру зайнятості, в  якому учениця 6 класу Корнієнко Анастасія отримала грамоту за зайняте III місце.

Випускники  9, 11 класів прийняли участь в акції – зустрічі  «Випускник -2019» з представниками закладів професійної  (професійно-технічної), вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, організованої Кам`янсько-Дніпровською  районною філією Запорізького обласного центру зайнятості.

Учні 9-11 класів ознайомилися  з  графіком проведення Днів Відкритих дверей в закладах професійної (професійно-технічної) освіти у період вступної компанії 2019 року, з рекламними проспектами Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Київського національного університету імені Т.Шевченка, Хортицької національної академії, Військово-морського ліцею м. Одеса, Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій Університету «Україна», Таврійського державного агротехнологічного університету, ДНЗ «Великобілозерський професійний аграрний ліцей», ЕІДМУ «КПУ», випускників 11 класу з листом Запорізького обласного військового комісаріату МО України від 27.02.2019  № 26/ПР «Про відбір кандидатів до військових навчальних закладів Міністерства Оборони України у 2019 році».

Автор:  практичний психолог Пригода Г. М

Просмотров: 245 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0