Понедельник, 17.02.2020, 13:13

Главная » 2020 » Январь » 25 » Інженерний тиждень 2020 "Робототехніка"
Інженерний тиждень 2020 "Робототехніка"

Сучасне покоління є свідком стрімкого розвитку науки і техніки. Штучні помічники все активніше входять у наше не тільки виробниче, а й повсякденне життя. У всьому світі спостерігається значне підвищення уваги до робототехніці, в тому числі і до її освітнього і розвиваючого потенціалу.

Робототехніка – це прикладна наука, що займається проектуванням, розробкою, будівництвом, експлуатацією та використанням роботів та робототехнічних систем. З якою метою? Щоб автоматизувати складні технологічні процеси та операції.

Фундаментом для робототехніки слугують електроніка, механіка та програмування. Більшість сучасних технічних галузей неможливо уявити без використання роботизованих систем виробництва. В свою чергу, розвиток таких галузей потребує підготовки кваліфікованих фахівців. Це ставить нові завдання перед сучасною системою освіти. Саме тому робототехніка стала одним із популярних напрямів серед учнів.

Робототехніка вже є серед обов’язкових предметів майже у всіх європейських школах. Головна фішка вивчення цього предмету – практичний формат. І найважливіше – ця наука об’єднує програмування, алгоритміку, логіку, механіку, математику, проектування, фізику та інформатику.

Робототехніка спрямована на формування в учнів творчого та технічного мислення, вміння бачити зв'язок технічної творчості з предметами шкільного курсу. Сьогодні робототехніка є однією з найважливіших галузей. Найближчим часом вона дуже вплине на моделі виробництва та образ життя людей. Отже, якісне освоєння основ робототехніки вимагає не просто вивчення таких галузей, як механіка, радіоелектроніка, програмування та конструювання, але і розгляду всіх взаємозв'язків між ними. Також робототехніка використовується при вирішенні комунікативних проблем учнів, оскільки це командна робота.
В нашій школі хоча і немає наборів для занять робототехнікою, але, проводячи інженерний тиждень, ми знайшли можливість організувати для дітей заняття з робототехніки. Бо який же інженерний тиждень без робототехніки? Враження дітей не описати ніякими словами. Заняття було неймовірно цікаве та пізнавальне для дітей.

Щебликіна Катерина Миколаївна

Просмотров: 35 | Добавил: Admin | Рейтинг: 5.0/1