Понедельник, 17.02.2020, 12:26

Главная » 2019 » Апрель » 15 » День лісу, води, птахів
День лісу, води, птахів

Все на землі, все треба берегти -

І птаха і звіра, і оту рослину,

Не чванься тим, що цар природи ти -

Бо врешті, ти його частинка.

Друже мій, люби життя,

Люби людей, природу,

А кривду кинь у забуття,

Як камінь в тиху воду.

Б.Лепкий

У сучасних умовах, коли людство перебуває перед вибором або остаточно зруйнувати свої зв’язки з природою, підготувавши тим самим власну загибель, або переборовши споживче відношення до природи, захистити планету Земля, перед педагогами постає невідкладне завдання - формувати підростаюче покоління з високою екологічною культурою життя та праці. Така культура дозволить уже сьогодні перебороти наслідки  негативних дій людини в природі й допоможе дбайливому поводженню з нею в майбутньому.

Ставлення до природи формується людини з дитячих років. Ознайомлення із значенням природи в житті людини, із скарбницями рослинного і тваринного світу, їх роллю в науковому пізнанні законів природи сприяє формуванню природоохоронного світогляду, виховує дбайливе ставлення до природи.

К тижню природничого напрямку, згідно річного плану виховної роботи КЗ «Камянсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» ЗОР,  у всіх класах була проведена година спілкування  «Значення природи в житті людини». Для учнів 5-А та 5-Б класів класні керівники     Г.М. Пригода та С.С. Галкін підготували дуже цікавий, пізнавальний захід на тему: «Здоровя природи - здоровя людини!». Бібліотекарем школи          П.Б. Гуліною була організована тематична виставка «Дивовижний світ природи», з презентацією відеороликів: «Планета земля», «Що таке вода», «Зупини наступ сміття на землю», «Охорона природи».

Захід почався з обговорення: «Що таке Природа?». Зв'язок природи і людини  Г.М. Пригода розповіла про вплив людини на навколишнє середовище. Від його стану залежить і стан нашого здоровя. Отже, слід пам’ятати «Здоровя природи - здоровя людини». Обговорювались ще такі питання: «Як ви можете допомогти зберегти природу?», «Чому люди хворіють?», «Що впливає на стан здоровя?». Діти активно дискутували, висловлювали сої думки.

Класний керівник 5-Б класу С.С. Галкін розповів дітям про науку «Екологія», що вона вивчає. Розповів про небезпечне екологічне становище, яке сталося в Україні. Про аварію на Чорнобильській атомній станції, найбільшу природну катастрофу ХХ століття. Проблеми охорони навколишнього середовища залишатимуться актуальними впродовж ще багатьох віків. Саме екологія, екологічний стан довкілля торкаються кожної людини як в Україні, так і за її межами.

Далі Сергій Сергійович розповів про заводи, труби яких не обладнані спеціальними уловлювачами, забруднюють повітря викидами смогу, попелу та шкідливих речовин. Таким чином забруднюють повітря.

На прикладі нашого Камянсько-Дніпровського району, вчителя розповіли про використання мінеральних добрив й отрутохімікатів у сільському господарстві, що накопичуються в ґрунті, а потім у рослинах і тваринах. Із потоками дощу ці речовини потрапляють у річки, ставки, колодязі (свердловини). На прикладі С.С. Галкін продемонстрував мультфільм «Людина - цар природи».

У хворої природи здорових людей не буває. Є тільки один спосіб співіснувати з природою - це пізнавати її  закони і узгоджувати з ними свої дії. Класний керівник 5-А класу Г.М. Пригода детально розповіла про чотири закони екології Баррі Каммонера, які були сформульовані на початку 70-х років ХХ ст.., але є актуальними і сьогодні. Під час спілкування спробували вивчити ці закони та зрозуміти, як вони діють у нашому  з вами повсякденному житті.

Також Ганна Миколаївна запропонувала пройти тест, щоб зясувати, чи турбуються діти про природу. Проаналізувавши відповіді, більшість з них не байдужі до стану навколишнього середовища.

Учні бурхливо обговорювали стан довкілля нашого міста. Доповіді, виступи: сміття в парках, каналі, лимані, лісі. Але в багатьох випадках чистота та затишок залежать від нас самих - мешканців нашого міста.

Діти висловлювали свої спостереження, думки не тільки про сміття, але і вирубку дерев, суху траву, зарослі. Отже почнемо з себе.

Година спілкування підходила до кінця, був підведений підсумок. Дуже сподіваємось, що такі заходи допоможуть учням у подальшому дорослому житті - не буди байдужим, вносити свою часточку для збереження навколишнього середовища.

Пригода Г.М., Гуліна П.Б.

Просмотров: 125 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Апрель 2019  »