Вторник, 21.11.2017, 02:30

Главная » 2015 » Декабрь » 16 » «Андріївські Вечорниці»
«Андріївські Вечорниці»

10 грудня 2014 р. у школі – інтернаті пройшов виховний захід «Андріївські вечорниці»

Свято провела вихователь 9-А класу Клюєва Інна Василівна. Участь приймали учні 8-11 класів.

Мета заходу: поглибити знання учнів про зимові календарні народні свята; ознайомити дітей зі звичаями святкування Андріївських вечорниць; сприяти відродженню національної свідомості, виховувати у дітей повагу до народних традицій, бажання брати активну участь у святах.

При проведенні заходу були поставлені такі завдання:

Освітні: розповісти та показати у формі святкування Андріївських вечорниць ставлення учнів  до українського фольклору, допомогти побачити і зрозуміти далеку епоху українських традицій, свят, які не пішли в небуття, а лише змінили свою форму.

Розвиваючірозвиток естетичного смаку учнів, захоплення народно-поетичною творчістю, створення сприятливого психологічного клімату в колективі.

Виховні: вчити хлопців любити батьківщину так, як любить її український народ, не забуваючи при цьому українських традицій; виховувати любов до мистецтва (літератури, музики, народних танців); захоплення пісенно-поетичною творчістю, крім того, це своєрідна допомога для учнів при вивченні літературних і музичних творів. Репертуар «Андріївських вечорниць» сприяє здійсненню комплексного підходу до літературно - музичного розвитку дитини, всебічного розвитку особистості.

Оформлення: Українська світлиця,святково прибрана лавка, стіл, горщики, макітри. На стінах вишиті рушники, доріжки, салфетки. На столі вишитий рушник, а на ньому запашний хліб, сіль та мед.

Хід роботи: Учні активно приймали участь у святі. Зміст вечора відповідав поставленим цілям і завданням.
Враховувався вік та індивідуальні особливості учнів. Хлопці змогли продемонструвати сформовані вміння і навички, якими вони оволоділи на уроках літератури і музики, в танцювальному гуртку: це і виразність віршів, і музикальність , пластичність (при показі народних танців), і вміння відтворити обряд калити, показали барвистість мови, познайомилися з усною народною творчістю (прислів'ями, приказками, загадками.)
На мій погляд, вечір був логічно побудований, достатньо організований, витриманий у часі, хотілося показати зв'язок з іншими предметами (з музикою, історією).

У підготовці вечора мені допомогли учні 8-11 класів. Хлопці 10 класу.Також в підготовці були залучені дівчата 8,9, і 11 класів для більш пластичної і артистичного доповнення до виступу.
Різнорівневий склад  школярів працює на згуртування колективу. Мені здається, що така робота дозволяє виховувати в дітях любов до літератури, музики, історії, українського фольклору; дисциплінованість і відповідальність за проведення концертів та інших шкільних справ.

Просмотров: 97 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Декабрь 2015  »