Четверг, 19.10.2017, 11:09

Главная » 2015 » Ноябрь » 29 » 9 листопада - День української писемності та мови
9 листопада - День української писемності та мови

9 листопада- День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариста «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

У листопаді 1997 р. був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови». У ньому сказано, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено День української писемності та мови. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Земля українська стародавня, така ж давня і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови- 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Для нас рідна мова- це  не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша  гордість, бо все,що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

До Дня української писемності та мови учні школи-інтернату під керівництвом вчителів української мови Копиці І. В. та Лосевої Л. М. писали радіодиктант на тему: «Радіодиктанту національної єдності- 15 років». В школі пройшла виставка дитячих малюнків на тему:» Мова моя колискова».Учні нашої школи прийняли активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Олімпус».

Копиця І. В., учитель української мови та літератури.

Просмотров: 74 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Ноябрь 2015  »