Четверг, 19.10.2017, 11:14

Розмова про алкоголь

«Розмова про алкоголь»

Під час спілкування з дитиною варто:

-    запитати спочатку чи знає дитина, що таке алкоголь
-    розказати дитині чому ви вживаєте (не вживаєте) алкоголь

-    в доступній для дитини формі пояснити чому алкоголь – це небезпечна речовина для дитини та підлітка

-    володіти достовірною інформацією

-    вести діалог, а не повчати

-    дати можливість дитині самій поміркувати над тим, що вживання алкоголю небезпечне

-    запропонувати альтернативу, а не критикувати спосіб життя та світогляд дитини

-    переглянути родинні правила щодо вживання алкоголю, можливо, щось змінити, але обов’язково показати дитині, що правила в родині виконуються (якщо їх досі немає, встановити)

Що варто знати дитині (бажано до початку підліткового періоду) про алкоголь:

-    що таке алкоголь
-    в яких напоях міститься алкоголь

-    чому люди вживають алкоголь
-    наслідки вживання слабоалкогольних напоїв
-    чому дитині та підлітку не можна вживати алкогольні напої
-    що таке алкогольна залежність (алкоголізм)
-    наслідки вживання алкоголю для дитини та підлітка

Якщо ви не знаєте як відповісти дитині на задане нею питання, варто сказати:

«Я не знаю про,.. але якщо знаєш ти, мені було б цікаво послухати… Давай дізнаємось про це разом... А як ти вважаєш?.. тощо».

Коли починати говорити про алкоголь?

Про алкоголь можна розмовляти з дитиною, починаючи з 5-ти річного віку. З 9 років варто детально розповідати про наслідки вживання алкоголю, про альтернативні способи проведення вільного часу, про справжню дружбу, шляхи завоювання поваги, способи подолання неприємних емоцій та почуттів без вживання алкоголю.

Профілактична підказка №1

Важливо пам’ятати, що дитина завжди ПОТРЕБУЄ СПІЛКУВАННЯ з батьками, навіть тоді, коли про це нам не повідомляє. Ми повинні ВОЛОДІТИ ДОСТОВІРНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ про небезпечні речовини та небезпечні ситуації, щоб ЕФЕКТИВНО ВЕСТИ ДІАЛОГ з дитиною на дану тему. Ми не в змозі зробити так, щоб дитина не отримувала небезпечні знання, але ми можемо їй надати такі ЗНАННЯ, які були б КОРИСНІ щодо ПРИЙНЯТТЯ ВІРНОГО РІШЕННЯ в ситуації небезпеки. Важливо спілкуватися з дитиною, а не тільки годувати її та одягати.

«  Октябрь 2017  »