Вторник, 20.08.2019, 04:53

Аналіз роботи МО

Аналіз роботи

МО природничо - математичного циклу вчителів

за 2012 -2013 н.р.

Мета аналізу: визначити рівень продуктивності методичної роботи МО та її роль у процесі вдосконалення рівня педагогічної майстерності вчителів, їхньої ерудиції, компетентності тощо.

МО об'єднання вчителів природничо-математичного циклу працювала над темою:

«Вдосконалення уроку як засіб розвитку творчої особистості вчителя» При викладанні предметів природничо-математичного циклу у 2012-2013н.р. вчителі використовували:

• програми і підручники (файл №1) В МО природничо-математичного циклу працює 7 вчителів (файл №2) Проведено наступні засідання:

1.     Освітня і самоосвітня діяльність учителя в контексті розвитку його інноваційного потенціалу.

2.     Причиново - наслідкові зв'язки між знаннями учнів і рівнем педагогічної культури вчителя.

3.      Професійна компетентність учителя та компетентність особистості.

4.     Формування інформаційної культури та інформаційної компетентності педагогів.

Позаурочна діяльність:

Назва заходу

Клас

Вчитель

1.

Литературно - математическая гостиная «Моя любовь-Украина и математики»

7,9 кл.

Галеміна Л.В.

2.

КВН «Вирусы и борьба с ними»

10 кл.

Пєнкін Е.А.

3.

Подорож у світ комп'ютерів

9 кл.

Щебликіна К.М.

4.

Виступ агітбригади «Ми обираємо здоров'я»

5-7 кл.

Свєчнікова Л.А.

5.

Інтелектуальний конкурс «Цей цікавий світ хімії»

7-9 кл.

Татаринова Т.М.

6.

Лекція «Загадковий світ зірок»

11 кл.

Новик Н.М.

7.

Викторина «Юный математик»

8 кл.

Громико О.П.

Протягом навчального року проводились предметні тижні, відкриті уроки.     В першому семестрі проводились шкільні олімпіади з предметів (файл №3).

Показники навчальних досягнень учнів з предметів характеризують якість знань отриманих учнями впродовж навчального року (файл №4). Але були виявлені негативні моменти діяльності МО:

1.     Недостатнє взаємовідвідування вчителями - предметниками уроків колег.

2.     Не всі вчителі провели відкриті заходи протягом навчального року. Для усунення недоліків потрібно:

Активізувати проведення заходів відкритого характеру вчителями - предметниками. Необхідно, щоб самоосвітня підготовка вчителів завжди мала вихід на колектив, тобто мала реальний практичний результат. Це допоможе підняти не тільки рівень методичної роботи в школі, але й напряму повинно відобразитись на результатах навчання та виховання.

Висновки

Проаналізувавши стан роботи МО вчителів природничо-математичного циклу визнати роботу вчителів МО 2012-2013н.р. задовільною:

Програма з предметів вичитана повністю;

Вчителі користуються ІКТ на уроках;

Приймають активну участь в засіданнях МО;

Якість знань учнів і рівень навчання знаходяться на достатньому та середньому рівні; потребують систематичної роботи і контролю;

На недостатньому рівні знаходиться робота з обдарованими дітьми;

Всі засідання МО проведені згідно плану роботи.

Задачі МО природничо-математичного циклу на 2013-2014 н.р.:

1.    Досягати якісного засвоєння програмного матеріалу всіма учнями.

2.     Удосконалення системи раннього виявлення і підтримки здібних і обдарованих дітей через індивідуальну роботу, диференційоване навчання, позакласні заходи.

3.     Надання взаємної методичної підтримки.

4.      Розкриття та розвиток інтелектуального творчого потенціалу вчителя- предметника.

5.     Удосконалення методики викладання природничо-математичних предметів з метою підвищення результативності навчання через вивчення нових сучасних педагогічних технологій, взаємний обмін досвіду.

Підвищувати якість освіти вчителів через технології розвиваючого навчання, методу проектів, дослідницької діяльності. Використовувати на уроках вправи, які розвивають мислення, пам'ять та увагу.

«  Август 2019  »